Печь "БУЛЛЕРЬЯН"

В умовах високої вартості енергоносіїв використання економічних джерел теплової енергії для опалювання житла стає не лише актуальним, але і життєво необхідним. Ціна опалювальних котлів і бойлерів, їх подальший монтаж приводять до великої вартості всієї системи опалення. Використання ж традиційних буржуйок і камінів не представляється економічно вигідним, так як застосування відкритого вогню в цих системах призводить до того, що більша частина тепла разом з димом виходить в димохід. Простим і оригінальним вирішенням цієї проблеми є печі-калорифери "Булер'ян". 

 

піч Bullerjan 

 

Піч-калорифер «Булер'ян» ідеально підходить для нашої зими, не кажучи вже про холодні осінні або весняні вечори. Позитивними особливостями пристрою, крім усього іншого, є його надійність і невисока ціна з надзвичайно високим ККД - до 80%. 

 

У нас газогенераторні печі "Булер'ян" за німецькою технологією згідно ТУ у28.75.19119583.002-2002. Вони мають висновок державного випробувального департаменту пожежної безпеки МВС України, сертифікаційного центру опалювального обладнання, а також санітарно-епідеміологічний висновок про відповідність державним правилам і нормативам. 

 

конструкція печі 

 

Піч "Булер'ян" являє собою сталеву суцільнозварну конструкцію, підперезані боків безліччю труб, нижні патрубки яких всмоктують з підлоги холодне повітря. Труби майже повністю притиснуті до топки печі, тому відразу приймають вироблену піччю теплоту, і повітря, проходячи через них, швидко нагрівається. Таким чином, через кілька хвилин після розпалу пристрою повітря в трубах має температуру 80-100 ° C. Витікаючи з верхніх патрубків труб, нагрітий потік рівномірно розподіляється по приміщенню. 

 

Піч починає обігрів практично відразу після розтоплення, і вже хвилин через двадцять в будинку тепло. Цю особливість «Булер'яна» по достоїнству оцінили власники дач і невеликих котеджів, що виїжджають за місто по вихідних. І в дощові похмурі дні, і в морози відразу ж після приїзду в будинку стає комфортно і затишно. При використанні цегляної печі для отримання аналогічного результату знадобиться цілий день і маса дров. А найменше "Булер'ян" виробляє 4,5 м3 теплого повітря на хвилину. 

 

режим газогенерації 

 

Печі "Булер'ян" відрізняють економічність, екологічність і високий коефіцієнт корисної дії. Високого показника ККД і великий тепловіддачі досягають за рахунок горіння палива в режимі газогенерації і повного його згоряння. При перекладі печі в режим газогенерації дрова починають медленнотлеть, чого добиваються за допомогою регуляторів, які зменшують доступ повітря в топку і частково перекривають виходпечних газів в димохід. Паливні гази, що виділяються в процесі горіння, надходять в спеціально обладнану вторинну камеру топки, куди врізані інжекторидожігателі з каліброваними отворами. В них впорскується свіже повітря, воспламеняющий незгорілі паливні гази, що дозволяє перетворити в теплову енергію 90% містяться в димі дрібних частинок, спалюючи їх в камері згоряння, тим самим не допускаючи їх викиду в атмосферу. Витрата енергії палива відбувається повільно і економічно. Навіть золи практично не залишається. Однією закладки дров вистачає на 8-12 годин! Це ще одна незаперечна перевага «Булер'яна»: паливо досить завантажувати два-три рази на добу. Регулятор потужності на дверцятах топки і регулятор-газифікатор на димовому патрубку дозволяють управляти процесом виділення тепла і встановлювати бажану температуру і час горіння. 

 

Паливом для «Булер'яна» можуть служити деревні відходи, дерево, торфобрикети і відходи від картонажних виробів. Великі двері печі і ємність камери горіння дозволяють використовувати навіть дуже великі поліна. Найкраще застосовувати великі круглі поліна завдовжки з саму піч. 

 

Не менш приваблива і невелика вага печі (найменший "Булер'ян" важить 57 кг), що не створює труднощів при транспортуванні і не вимагає додаткового зміцнення підлоги. Крім того, пристрій відрізняється високою надійністю, безпекою, довговічністю і простотою обслуговування. При правильній експлуатації піч практично вічна. 

 

Модельний ряд 

 

Печі "Булер'ян" випускають в шести модифікаціях залежно від об'єму опалювального приміщення - від 100 до 1000 м3. Для любителів помилуватися живим вогнем молодші моделі можуть бути укомплектовані дверцятами з термостійким склом. 

 

Варіанти монтажу печі 

 

Піч встановлюють в приміщеннях, стіни, підлога і стеля яких виконані з негорючих матеріалів. У разі якщо горючі матеріали все ж є, використовують теплову ізоляцію, розміщуючи "Булер'ян" не ближче 1 м від стін і горючих поверхонь (дерево, шпалери), на мінімальній відстані від наявного в будинку димаря, обладнавши перед топкою пристрою вільне місце не менше 1 , 25 м. При використанні додаткової теплової ізоляції відстань до горючих поверхонь може бути скорочене: 

 

- До 700 мм, якщо горючі матеріали покрити штукатуркою товщиною 25 мм; 

- до 500 мм, якщо займисті поверхні захищені одинарної легкої ізоляцією із незаймистого матеріалу товщиною 7 мм або з металевої пластини товщиною 1 мм; 

 

- до 300 мм, якщо використана подвійна ізоляція з двох вищезазначених пластин, з'єднаних за допомогою прокладок або втулок на відстані 30 мм один від одного і від стіни (замість одинарної легкої ізоляції можна застосувати цегляну кладку завтовшки 55 мм або 110 мм - замість подвійної) . 

Варіанти установки печі розрізняють залежно від способу монтажу димаря. Розміщують вертикальні ділянки димоходу, як правило, у внутрішніх приміщеннях з проходом через дах. Допустимо їх розміщення з зовнішнього боку будівлі з бічним виводом через стіну за умови утеплення зовнішньої ділянки труби. 

 

Димарі можуть бути виконані з цегли, жаростойкогобетона або металевих труб. Товщина стінок цегельних димоходів становить не менше 120 мм, бетонних - не менше 60 мм, металевих - не менше 1 мм. Димарі на будівлях з покрівлями з горючих матеріалів слід виводити вище гребеня даху на 1-1,5 м. Металевий димар необхідно теплоізолювати мінеральною ватою товщиною не менше 200-250 мм. Димохід печі не повинен мати горизонтальних ділянок завдовжки більше 1 м. Для печей типу 00, 01 мінімально рекомендована висота - 4 м, для 02, 03, 04 - вище 5 м. Перетин димових труб (каналів) для моделей 00, 01 - не менше 120 мм, для 02, 03, 04 - не менше 150 мм. Димохід потрібно робити щільним (при використанні металевих труб стики ущільнюють негорючим герметиком). Для чистки димоходу в його основі передбачають знімну частину (стакан) або отвір з дверцятами. За опалювальний сезон слід проводити його чистку мінімум два рази. Для того щоб скористатися всіма перевагами печі "Булер'ян", необхідно правильно провести монтаж димоходу. Оптимальним варіантом димаря для печей "Булер'ян" є теплоізольований димар, так званий сандвіч. Пов'язано це з тим, що на виході з пристрою гази мають досить низьку температуру, тому можливе утворення конденсату, а утеплені димарі успішно вирішують цю проблему. 

 

В даний час металеві труби (особливо труби з жароміцної нержавіючої сталі) успішно конкурують з колись повсюдно використовуваним в якості матеріалу для димоходів цеглою. Ось основні причини їх популярності: 

 

- Оптимальна форма каналу і гладка поверхня, що перешкоджають осадженню сажі на стінках димоходу; 

- Висока корозійна і температурна стійкість; 

- Довговічність; 

- Мала вага; 

- Простота монтажу. 

 

Двуконтурні труби-«сандвіч» 

 

Внутрішня труба «сандвіча», виготовлена з якісної нержавіючої сталі, приймає на себе вплив продуктів згорання і агресивних середовищ. Між внутрішньою і зовнішньою трубою прокладена спеціальна вогнестійка ізоляція, яка не тільки не горить і має низьку теплопровідність, але і не виділяє шкідливих для здоров'я парів. В теплих трубах димоходу практично не утворюється конденсат, відкладається набагато менше сажі, а термін його служби дуже довгий, причому без особливого догляду. Труби придатні як для прокладки всередині будівель, так і для зовнішнього монтажу.