Тепла підлога. Електричний або водяний підігрів?

Залежно від джерела тепла, підлога з підігрівом різниться на підлогу з підігрівом гарячою водою, електричними нагрівачами і інфрачервоними обігрівачами.

В поле з водяним підігрівом, вода, за допомогою насоса, надходить в змонтовану систему труб під підлогою і обігріває приміщення.

Для електро підлог, що підігріваються використовують дроти особливих сплавів, перетворюють електроенергію в тепло. Цей нагрівальний кабель також монтується в підлогу і перетворює його у велику панель, випромінює тепло.

При інфрачервоному обігріві самі інфрачервоні лампи монтуються на стелі і гріють поверхню підлоги. В існуючу конструкцію підлоги ніякого втручання не потрібно.

 

В даний час набули широкого поширення підлоги з електричним і водяним обігрівом. Щоб з'ясувати, який підігрів краще, треба розглянути переваги і недоліки того і іншого способу нагріву.

 

Почнемо з водяного теплої підлоги. Перевагою такої системи підігріву є істотно більш низькі експлуатаційні витрати, т.к., при сформованому на сьогодні рівні цін, вартість одиниці тепла, отриманого від гарячої води набагато нижче, ніж отриманого від електроенергії.

 

На жаль, водяний підігрів велике число негативних сторін:

- Скористатися теплими підлогами в міжсезоння не можливо, бо обігрів буде працювати тільки в опалювальний період. Іншими словами - є гаряча вода, значить, є і тепло, немає гарячої води - мерзнемо;

- Практично повна відсутність регулювання температури підлоги;

- Необхідність використання спеціального насоса, який повинен забезпечувати примусову циркуляцію води по трубах і змішувальний вузол, що дозволяє отримати відносно низьку температуру підлоги - не обігрівати ж підлога з температурою теплоносія в 60-90 градусів;

- Великі складнощі в установці водяного «теплої підлоги» в багатоквартирних будинках. Пов'язано це з тим, що ваш обігрів підлоги призведе до зниження тиску і температури води, що знаходиться в стояку - сусіди будуть мерзнути. Домогтися дозволу на таку установку практично не можливо;

- Складний монтаж такої системи і існуюча небезпека затоплення сусідів знизу, в разі порушення герметичності трубопроводу теплої підлоги. А вже подальший ремонт ... Як правило, місце витоку знайти не вдається, чи не зірвавши всю підлогу.

 

Електрична тепла підлога, в порівнянні з водяним, володіє цілим рядом переваг:

- Простота і висока точність регулювання температури підлоги. Можливість добового і тижневого програмування температурного режиму;

- Рівномірний прогрів - при правильному монтажі - підлоги по всій площі;

- В разі виниклої необхідності ремонту системи електро підігріву розкривати весь стать не треба. Сьогодні існує спеціальна апаратура, яка дозволяє визначити місце пошкодження кабелю. Розкривати підлогу доведеться лише в цій точці.

- Повна автономність від основної системи теплопостачання.

 

Головним недоліком при використанні статі з електро підігрівом є порівняно високе споживання електричної енергії. Крім того, деякі фахівці стверджують про існування порівняно не великого електромагнітного випромінювання, не сприяє поліпшенню здоров'я. Хоча, за іншими твердженнями, рівень такого випромінювання нижче в 60 разів у порівнянні з гранично допустимими нормами.

І ще, прийнявши рішення про використання електрообігріву, гарненько вивчіть стан своєї електромережі - чи витримає вона додаткове навантаження?

 

Спробуємо підбити деякі підсумки - коли і який використовувати обігрів підлоги:

- Електричний підігрів доцільно застосовувати в міських квартирах для кухні, ванної, дитячої кімнат;

- Електричний підігрів також доцільний в котеджах з системою автономного опалення для обігріву невеликих ділянок підлоги;

 

- Водяний підігрів ефективний у заміських будинках з хорошою теплоізоляцією стін для підігріву великих площ в якості основного джерела тепла.