Вузли підключення радіаторів

Велике розмаїття типів та моделей радіаторів на ринку вимагало відповідної різноманітності варіантів їх підключення. При цьому до таких простих функцій вузлів підключення, як відсікання радіатора та його зняття без зливання теплоносія із системи, додалася можливість гідравлічного ув'язування радіаторів між собою.

Розглянемо декілька варіантів вузлів підключення виробництва фірми Heimeier і визначимо коло задач, які може виконувати ця арматура.

Для бічного підключення радіаторів (секційних та панельних) фірма Heimeier випускає вузли підключення, сумісні з термостатичними клапанами. Конструктивно вони бувають чотирьох типів: прохідні, кутові, осьові та кутово-торцеві. Осьовий клапан отримав свою назву через те, що термостатична головка при встановленні на осьовий клапан знаходиться на одній осі з радіатором.

У комплект термостатичного клапана входить хвостовик, що приєднується до термостатичного клапана за допомогою накидної гайки, так звана «американка». Така конструкція дозволяє знімати радіатор, не зливаючи воду із системи опалення. Для цього потрібно зняти термостатичну головку з клапана і за допомогою спеціального ковпачка перекрити потік. Після цього накидну гайку слід ослабити і зняти радіатор.

На виході з радіатора встановлюється регулювально-відсічний вентиль Regulux або Regutec. Конструктивно вони бувають двох видів: кутові або прохідні. Застосовуютьсі вищезгадані термостатичні та регулювали запірні вентилі, в основному, при бічної підключенні радіаторів в одно- або двотрубних схемах.

Для радіаторів із вбудованим термостатичним клапаном та нижнім підключенням Неітеіег пропонує приєднувальну арматурі VEKOLUX, яка випускається у двох моделях н кутова та пряма й у двох модифікаціях - для дво- та однотрубних систем опалення. Кон струкція запірного пристрою VEKOLUX забезпечує можливість відсікання та повного дренування через підвідне та зворотне з'єднання одночасно. Завдяки такому паралельному дренуванню кутова модель VEKOLUX може встановлюватися як з правого, так і з лівого боку радіатора, що надає додаткові можливості проектувальнику.

Конструкція для однотрубної системи по стачається з заводу з коефіцієнтом затікання 50%, і для зменшення витрати, наприклад, до 35%, VEKOLUX закривається, а потім відкривається на три з половиною оберти.

Усі моделі випускаються з двома типами самоущільнювальних підключень для радіаторів, які мають приєднання з внутрішньою (Rp1 /2) та зовнішньою (G3/4) різзю.

Для двотрубних систем опалення існує більш проста модель VEKOTEC без можливості дренажу.

Нині на ринку наявний великий вибір радіаторів без вбудованого термостатичного клапана. У цьому випадку для радіаторів з нижнім підключенням Неітеіег пропонує MULTILUX - компактний та естетичний вузол підключення із вбудованим термостатичним клапаном і з функціями регулювання, дренажу та відсікання. MULTILUX також випускається у двох моделях - кутова та пряма й у двох модифікаціях - для дво- та однотрубних систем опалення.

1-клапан з одноточковим підключенням; 2-радіатор

Для радіатора з нижнім одноточковим підключенням використовується вузол підключення E-Z із вбудованим термостатичним клапаном, занурювальною трубкою тавідсічним пристроєм. Вузол E-Z має регулювальний пристрій, який дозволяє розподіляти теплоносій між радіаторами при горизонтальному розведенні. Існують конcтрукції E-Z для одно- та двотрубних систем опалення. Вузол E-Z з тими самими функціями, але з бічним одноточковим підключенням випускається тільки для од-нотрубних систем.

У масовому будівництві, як і раніше, по-пулярні секційні чавунні радіатори без вбудованого клапана і з бічним підключенням. Для них Неітеіег має набір обв'язок DUOLUX із функціями відсікання та попереднього настроювання для дво- та одно-трубних систем водяного опалення з прихованим прокладанням труб. Комплект DUOLUX складається з розподільного вузла, з'єднувальної трубки довжиною 1100 мм і терморегулювального клапана (осьового, кутово-торцевого або прохідного з різьбовим кутовим фітингом).

1-термостатичний триходовий клапан 

з автоматичним регулюванням байпаса;

2-байпас Т-подібної форми  Недоліком однотрубних систем є те, що немає можливості відрегулювати витрату теплоносія на кожному окремому радіаторі. Цю задачу повністю вирішує триходовий термостатичний клапан із байпасом.

Асортимент вузлів підключення радіаторів, що випускаються заводом Неітеіег, може задовольнити будь-яке побажання дизайнера. Для кожного типу радіатора та будь-якої системи опалення в асортименті завжди знайдеться необхідний вузол підключення. Ще більше розмаїття спостерігається в асортименті термостатичних головок. Неітеіегпропонує головки не тільки різних типів, але й різних кольорів: білий, попелястий, світлий та антрацитово-сірий, хромований,червоний,зелений, блакитний та будь-який інший. Вони чудово виглядають, гармоніюючи з кольором радіатора або кольором стін.