Способы подключения радиаторов отопления

Способи підключення радіаторів опалення

При монтажі опалювальної системи виникають різні складнощі з встановлення та підключення радіаторів опалення. Тобто, не завжди можна підключити радіатор за класичною схемою. Для виходу з ситуації, що склалася розглянемо декілька варіантів підключення, кожен з яких має свої плюси і мінуси.

Схема підключення зверху-вниз по діагоналі (схема 1) - дозволяє радіатора максимально віддавати тепло. Ця схема дуже ефективна при обв'язці довгих радіаторів, з числом секцій більше 15. Для прихованої проводки трубопроводи закладають в стіні, а для управління тепловіддачею встановлюють кутові ручний (1) і запірний (3) вентилі. При установці термостатичною головки (2), слід розташовувати її вісь перпендикулярно стіні, так як в цьому випадку її свідчення мають найменшу похибку.

Схема підключення знизу-вниз (схема 2) - досягається рівномірний прогрів радіатора, але зменшується тепловіддача, приблизно на 5%. При такому підключенні можлива підводка трубопроводів, як зі стіни, так і з підлоги. За допомогою запірного вентиля виробляють регулювання тепловіддачі радіатора.

Бічна схема підключення зверху-вниз (схема 3) - застосовується при відкритій розводці труб і числом секцій радіатора не більше 15. Ця схема широко поширена при підключенні радіаторів в багатоквартирних будинках до опалювальних стояків (4). Для регулювання тепловіддачі приладу застосовується ручний вентиль, а для виключення замикання циркуляції теплоносія в радіаторі, застосовується байпасна лінія, що дозволяє циркулювати теплоносія, не залежно від ступеня регулювання тепловіддачі радіатора. Необхідно пам'ятати, що тепловіддача радіатора зменшується на 7%.

Для збільшення тепловіддачі опалювальних приладів при нижніх підключеннях, застосовуються різні інженерні хитрощі. Розглянемо деякі з них.

Вузол для нижнього підключення «monodet» (схема 4) - використовується при прихованій нижньої розведенню трубопроводів до радіаторів. Теплоносій подається через зонд (3) і виводиться в канал (4), навколо зонда, в корпусі вузла.

Максимальна віддача теплоносія і його оптимальний розподіл по радіатора забезпечується при довжині зонда 1/2 - 2/3 довжини радіатора. Втрати тепловіддачі радіатора, при цій схемі, складають 10%.

Для збільшення тепловіддачі радіатора, підключеного за схемою знизу-вниз, застосовуються пристрої, звані «перехідник-розподільник», які організовують протягом теплоносія в радіаторі по найефективнішою схемою зверху-вниз по діагоналі (схема 5). Це пристрій являє собою порожню насадку з гумовим підпружиненим клапаном, який закриває вхід в наступну секцію і пропускаючи теплоносій, через бічний отвір, в першу секцію.

Застосування вищеописаних схем дозволяє підключити радіатори відповідно до місцевих вимог системи опалення