Основні ознаки та причини несправностей пральних машин

Основні ознаки та причини несправностей пральних машин

Майже 90% ремонтів пральних машин відбувається не з причин зносу деталей або заводських недоробок, а через порушення правил грамотної експлуатації і установки.

Перше місце за кількістю звернень до ремонтної майстерні займає засмічення системи зливу. Щоб витягти дрібні деталі одягу або інші предмети: шнурки, гудзики, монети, і іншого дріб'язку з кишень, часто необхідна часткова розбирання машини, що само собою значно ускладнює роботу. Сторонні предмети, які потрапляють в бак її барабана, можуть спричинити за собою куди більш серйозні наслідки: проломити сам бак, патрубки, пошкодити ТЕН, частково зіпсувати крильчатку насосів і т.п.

Часто користувачі пральної техніки звертаються з питання ремонту відірваних ручок люків, пошкоджених манжет, самих люків, зламаних ручок і кнопок включення-виключення. Часто зустрічаються поломки нагрівальних елементів, що виходять з ладу через утворення накипу. Але ще частіше зустрічаються поломки ТЕНів, пов'язані з використанням пральних порошків з великим піноутворенням, які призначені для ручного прання, а не для автоматичної, а також мила або просто напросто зайвої кількості порошку. ТЕН починає покриватися специфічної плівкою з миючого засобу, цей шар потім погано змивається водою, що тягне за собою перегрів пристрою і остаточний вихід з ладу.

Наступний вид несправності пральної машини Вінниця- перевантаження барабана пральної машини білизною. Найпростіша з них - розрив приводного ременя, але часто виникають куди більш серйозні наслідки, що тягнуть за собою комплексний ремонт всієї пральної машини. При такій перевантаження техніка починає сильно вібрувати, машина з фронтальним завантаженням розгерметизується, а з вертикальною деформується. В результаті чого вода через пошкоджений сальник потрапляє в підшипник, який починає іржавіти, а "пралка", в свою чергу, гримить і незабаром остаточно ламається.

Перерахуємо деякі несправності і способи їх усунення:

1. Машина перестала зливати воду.

- Це практично найпоширеніший випадок, який виникає через засмічення системи зливу, що призводить згодом до виходу з ладу зливного насоса.

2. Пристрій не нагріває воду.

- Перегорів нагрівальний елемент ТЕН.

3. Машина не включається.

- Несправна кнопка включення-виключення або мережевий фільтр.

- Порушена робота пристрою блокування люка (УБЛ).

- Несправність розетки (потрібно перевірити будь-яким іншим приладом або тестером).

- Вихід з ладу блоку керування агрегатом (самий складний і витратний в плані ремонту варіант).

 

4. З'явилися сторонні звуки при роботі машини.

- Попадання в працюючий барабан стороннього твердого предмета, наприклад, металевого.

5. Вихід з ладу валу барабана.

- Симптоми - патьоки іржавого кольору на стінках бака. Побачити їх можна, знявши бічну або задню кришку машини (залежить від типу завантаження). Несправність дуже серйозна, самостійно розв'язати цю проблему не вийде без професійного сервісного інженера.

6. Вибиває пробки (автомат).

- Перегорів ТЕН.

- Слабкі пробки і не витримують сильного навантаження. Досить включити в розетку потужний електроприлад, якщо пробки знову вилітають, значить необхідно викликати електрика, якщо не вибило, значить потрібно звернутися в майстерню по ремонту прального обладнання.

7. Під машиною з'являється вода.

- Несправність системи затоки-слива або патрубків.

- Течь бака.

- Механічне пошкодження манжети люка і т.д. Причин може бути куди більше, тому визначити і усунути її буде під силу майстрам по ремонту.

8. Не обертається барабан.

- Розрив приводного ременя.

- Неполадки в роботі двигуна або системи управління. У цьому випадку необхідна заміна деяких видів зіпсованих запчастин.

9. Корпус пральної машини б'є струмом.

- Найімовірніше причина того неправильна установка техніки і її неграмотне заземлення. В цьому випадку необхідно терміново звернутися до професійних майстрам. Самостійний ремонт в даному випадку припустимо тільки при наявності знань в області електрики.