Вода то холодна то гаряча


Нерідко користувачі водонагрівачів Вінниця скаржаться на те, що випливає з водонагрівача вода то холодна то гаряча. Як позбутися від проблеми, піде мова в нашій статті. 

Вода то холодна то гаряча - що робити 

Для початку потрібно визначитися: який саме водонагрівач у вас встановлено - проточний або накопичувальний. Причини, по яких вода то холодна то гаряча, у таких водонагрівачів відрізняються принципово. 

Якщо у вас встановлений проточний водонагрівач, причиною різкої зміни нагреваемой температури є, перш за все, різко мінливий натиск води. Проточний водонагрівач нагріває потік води, що знаходиться в нагрівальному контурі проточного водонагрівача (незалежно від того, газового або електричного). Тому, якщо швидкість потоку води буде більше, температура води, що нагрівається впаде, а якщо менше, то виросте. Зрозуміло, що якщо, наприклад, в момент зміни швидкості потоку людина миється під душем, він відчуває певний дискомфорт. Вирішити проблему можна шляхом реконструкції водогону до певного рівня, коли напір буде постійним і хорошим. І хоча виробники газових проточних водонагрівачів вдосконалили конструкцію газових колонок, і тепер колонка автоматично може зменшити полум'я в разі зменшення напору, це відбувається до якихось меж, і користувачі все одно будуть відчувати дискомфорт при зміні температури води. 

Ну а якщо встановлений накопичувальний водонагрівач? Чому тоді температура води може самостійно змінюватися? Адже від зміни напору такий водонагрівач не залежить? У чому причина зміни температури? Винен водонагрівач? Ні. Винен змішувач, а точніше, гумова прокладка кранбукса. Справа в тому, що водонагрівач нагріває воду до дуже високої для змішувача температури - 60-90 градусів. На таку температуру змішувачі з звичними всім кранбукси на гумових прокладках (на 1 фото c лева) не розраховані. Виходить ось що. Людина відкриває кран з гарячою водою. Налаштовує потрібний баланс холодної-гарячої води. Перші секунди все нормально. Але потім температура різко падає. Що відбувається? 

Елементарно! Гумова прокладка кранбукса, нагріваючись і розширюючись, перекриває вузьку щілину. Далі людина, природно, відкриває більше кран гарячої води, і тут починає литися окріп. Заміна змішувача нічого не дає, якщо тільки це не змішувач на керамічних напівоборотні кранбукси або на кранбукси-катридж (2,3 фото). Саме такі змішувачі і призначені для роботи накопичувальними водонагрівачами, нагрівають воду до високих температур.