Туалет майбутнього - Білла Гейтса

У 2012 році Білл Гейтс виступив з ініціативою вирішити «туалетні проблеми» країн, що розвиваються і забезпечити їх населення сучасними туалетами, що викликало суперечливу реакцію обивателів і професіоналів

Чи то сам Білл Гейтс, чи то кореспонденти іноді роблять підміну понять «унітаз» і «туалет». Унітаз - це санітарний прилад і він є частиною туалету, де крім нього є система миття рук, система вентиляції, дезінфекції і т.д. В основу туалету закладена певна туалетна технологія прийому, збору, зберігання, транспортування відходів життєдіяльності людини.

Перші практичні дії Білла Гейтса на туалетному терені свідчать про його прагнення знайти туалетну технологію або витратити гроші на винахід нової «туалетного технології" (не туалету і не унітаза) із заданими самим Біллом Гейтсом властивостями. Серед них - обслуговування в межах п'яти центів, використання сонячної енергії. Крім того, в технології не повинно бути закладено споживання води. Ініціатор сам визначив дев'ять технічних університетів світу, які працюватимуть над його завданням і сам визначив переможців.

Каліфорнійський інститут технології в США отримав $ 100 тис. за розробку туалету, який за допомогою сонячної енергії виробляє водень і електрику. Університет Лафборо у Великобританії отримав $ 60 тис. за туалет, який виробляє вугілля, мінерали і чисту воду. Університет Торонто в Канаді отримав $ 40 тис. за туалет, який перетворює урину і фекалії в енергоресурси і чисту воду.