Пуш фітинги - технологія майбутнього

Пуш фитинги

Технологія систем трубопроводів для опалення та водопостачання із з'єднанням  Push-fit з'явилася в Європі порівняно недавно і швидко знайшла популярність. Її особливість полягає в тому, що труба просто вставляється в фітінг. Для обробки стику достатньо лише ножиці і калібратор, а ось складний в обслуговуванні запрессовочний інструмент не потрібен.

Це досягається завдяки тому, що фитинг вже повністю зібраний на заводі. Зручність системи дозволяє забезпечити простий монтаж в «важкодоступних місцях»: немає необхідності використовувати спеціальні інструменти. Push-fit  дозволяє істотно скоротити час монтажу - приблизно на 30-40%. Швидкість монтажу в кінцевому результаті впливає і на загальну вартість системи - адже тепер для монтажу потрібно не тільки менше часу, але і менше робочої сили.

Технологія передбачає, що якість усіх компонентів системи має бути ідеальним. Тому виробники приділяють особливу увагу контролю якості і пропонують покупцям висококласний продукт. Таку продукцію можливо зробити тільки на заводі з дорогим обладнанням, яке дозволяє забезпечити абсолютну якість всіх деталей. Наприклад, особлива увага приділяється контролю товщини стінки труби. Імовірність кустарних підробок повністю виключена. У середньому виробники обіцяють, що система буде безперебійно працювати протягом 50 років, і дають «магазинну» гарантію від 5 до 10 років. 

Металлополімерни труби TECElogo

Пуш технология

Компанія TECE пропонує систему трубопроводів TECElogo із з'єднаннями Push-fit  для монтажу систем опалення та водопостачання. Ця система використовується монтажниками в Німеччині з 2008 року. Основу системи складає металополімерна труба з поліетилену, зшитого електронно-променевим методом (PE-Xc). Для запобігання дифузії кисню і стабілізації форми труби служить шар алюмінію, звареного встик.

Зовнішній шар поліетилену білого кольору захищає трубу від ультрафіолету і механічних пошкоджень. Процес монтажу складається всього лише з трьох операцій. Перше - необхідно обрізати трубу за допомогою ножиць. Друге - надіти на один кінець труби калібратор, відповідний діаметру труби і кілька разів повернути його за годинниковою стрілкою. Третє - запресувати з'єднання. Завдяки великому числу різних фітингів система TECElogo дозволяє виконати будь-яке завдання з монтажу систем опалення та водопостачання.

Для сантехнічних та опалювальних трубопроводів пропонуються фітинги TECElogo з латуні і поліфенілсульфона (PPSU). Ці матеріали мають високу механічну міцність і абсолютно бездоганні з точки зору гігієни. Фітинги TECElogo складаються всього лише з трьох компонентів: фітінг з гумовим кільцем ущільнювача, обтискове кільце, муфта. Фітинги не вимагають обслуговування протягом усього терміну експлуатації, роблячи тим самим можливим і прихований монтаж. Інший важливий плюс системи - її відносно недорога вартість, яка дозволяє за економічною ціною придбати продукт преміум-класу. На сьогоднішній ТЕСЕ пропонує труби діаметром від 16 до 63 мм. Відмінною особливістю фітингів TECElogo від більшості інших Push-fit  систем різних виробників є те, що з'єднання можна розібрати.

У з'єднаннях, які демонтуються після введення в експлуатацію системи TECElogo, слід замінити використані кінці труби, муфти, обтискні кільця і гумові кільця, а фітинги можна знову використовувати. Експерти вважають, що на повсюдне поширення системи в нашій країні потрібно досить довгий час, однак поступово вона зможе завоювати ринок. І зростаюче число її «шанувальників» тому головний доказ.

 

До речі, компанія TECE здійснює страхування систем, виконаних на основі трубопроводів TECElogo. Сума страхового покриття може становити до € 1,5 млн.