Великим ПЕ трубам - муфти ELGEF Plus

муфти ELGEF Plus

Із зростанням щільності населення в містах і селищах, із збільшенням поверховості будівель і розширенням інфраструктури безперервно зростає навантаження на існуючі трубопроводи для подачі та розподілу води й природного газу, і тому часто потрібні або заміна давно зношених мереж, або прокладка нових збільшою пропускною здатністю. Прокладка трубопроводів великих розмірів є складним завданнямі потребує розробки та виготовлення спеціальних зєднувальних муфт. Останнім часом подібні роботи все частіше виконуються з використанполіетиленових труб, а одним з найпопулярніших способів зєднань є електромуфтове зварювання.

Щоб забезпечити довговічність, безпеку та економічність поліетиленових трубопрово, KoMnaHisa Georg Fischer результаті проведених розрахунків і тривалого періоду різних випробувань розширила асортимент муфт із закладними електронагрівачами серії ELGEF Plus ... d800 SDR11SDR17 3 нальною конструкцією труба в трубі, що має унікальну систему активного зміцнення.

Конструкція муфт труба в трубідосить проста: на внутрішній корпус, який представляє собою товстостінну втулку з розміщеним у ній закритим нагрівальним дротом, на спеціальному обладнанні під великим тиском і без попереднього нагрівання натягується тонкостінна гладка втулка з меншим зовнішнім діаметром, ніж у внутрішнього корпусу. Тим самим зовнішній корпус муфти перебуває в напруженому стані і прагне повернутися до свого вихідного розміру. Ця значна постійна напруга по окружності внутрішнього корпусу створює нерозємне з'єднання двох частин корпусу муфти.

У конструкцію муфт труба в трубізакладений принцип активного зміцнення, який найяскравіше виявляється в процесі зварювання на етапі розігріву вбудованого нагрівального дроту. При пропусканні електричного струму через нагрівальний дріт тепло, яке виділяється ним, розігріває та розмякшує внутрішній корпус муфти, що знижує його кільцеву жорсткість. Зовнішній корпус, прагнучи повернутися до свого первинного (до його натягування на внутрішній корпус) стану, активно тисне на внутрішній корпус по всій його окружності, що приводить до безперервного зменшення його внутрішнього діаметра аж до повного притиснення до поверхні труби. Таким чином перекриття навіть великих зазорів між трубою та муфтою здійснюється набагато швидше, ніж іншими способами, наприклад, ніж при використанні попереднього прогріву муфти. Крім цього, система активного зміцнення муфт ELGEF Plus повністю виключає ризик роз зварювального тиску розігрітого поліетилену безпосередньо в зоні зварювання муфти з трубою, а отже, і до збільшення ймовірності утворення недовговічного та потенційно небез

печного в плані появи витоків зєднання.

 

Переваги для вас:

Дуже великий (у порівнянні з іншими муфтами, внутрішній діаметр дозволяє легко встановлювати муфти на труби, в тому числі і за наявності у них максимально допустимої овальності, що часто спостерігається на практиці.

Гладка поверхня зони зварювання (закритий нагрівальний дріт) гарантує ідеальний результат зварюВання.

Значне скорочення часу монтажу за рахунок виключення попереднього нагрівання або використання додаткового обладнання.

муфти ELGEF Plus 2

Однак на цьому робота системи активного зміцнення не закінчується, вона продовжує ефективно діяти і в процесі охолодження. Після припинення подачі електричного струму на нагрівальний дріт розплавлений поліетилен починає стискатися в об'ємі, і, відповідно, тиск у зварювальній зоні повинен так само зменшуватися, що за наявності початкового великого зазору між трубою та муфтою може зумовити ослаблення зварного зєднання. Але використана в нових муфтах система активного зміцнення продовжує інтенсивно притискати муфту до труби, тим самим компенсуючи зменшення об'єму розігрітого поліетилену і не дозволяючи зменшувати зварювальний тиск під час етапу охолодження.

Раніше для запобігання розширенню муфт під час нагрівання зварювального дроту широко використовувалися інші методи зміцнення (армування) муфт: товстий корпус або пасивне зміцнення, кожен з яких мав свої особливості.

Муфти з товстим корпусом, як видно з самої назви, мають велику товщину стінок, що запобігає можливісті збільшення їх діаметра при нагріванні, але в той самий час дуже значно під вищує матеріаломісткість муфти і, отже, її вагу. У системах з пасивним зміцненням використовуються або дротові, або стрічкові стяжні бандажі, що дозволяє знизити вагу муфт, однак не виключає необхідність проведення попереднього нагрівання муфт для зменшення великих зазорів між трубою і муфтою під час зварювання. Крім цього, система пасивного зміцнення працює тільки на утримання розмірів муфти при розігріві і ніяк не впливає на зварювальні зони в процесі охолодження. Так само мінусом пасивного зміцнення є використання матеріалів з різним коефіцієнтом термічного розширення: при негативних температурах можливі ситуації, коли поліетиленова муфта зменшується в розмірах, а металевий бандаж зберігає вихідні розміри і внаслідок цього ніяк не бере участі в процесі зварювання, тобто при цьому існує ризик розширення корпусу муфти і ослаблення зварювального зєднання.

муфти ELGEF Plus 3

Запатентований принцип активного зміцнення забезпечує відмінний результат зварювання та є суттєвою перевагою даної конструкції у порівнянні з муфтами з пасивним зміцненням (бандажними системами.

Електрозварні муфти з системою активного зміцнення від Piping Systems довговічність і високу надійність зварних з'єднань трубопроводів для транспортування газу та води, значну економічну ефективність, простоту і зручність монтажу навіть за складних умов на об'єкті.