Що треба знати про прочищення каналізації?

засор труб

Незважаючи на незаперечну необхідність каналізації, вона все ж є не найприємнішим моментом в побутових турботах і клопотах. Погодьтеся, охочіше думати, які шпалери вибрати для передпокою, який кахель укласти у ванній або які двері поставити в зал, ніж присвячувати себе місце стічних вод, смердючому царству відходів, найулюбленішого курорту бактерій.

Здавалося б, все просто, в каналізацію надходять продукти життєдіяльності і битодеятельності людини, але як будь-який механізм потребує контролю і догляді, так і каналізація повинна піддаватися чищенню для подальшого нормального функціонування. Чистити каналізацію - щось з розряду жахів, страшніше і противне заняття, напевно, годі й чекати. Але, тим не менше, фекальні маси і побутові відходи - справа наших рук, ніг і організму в цілому, тому уникнути відповідальності і сказати «а що я? я нічого, це не моє, не знаю, не хочу "не вийде. А в тих випадках, коли ваше гніздечко виливає аромат під назвою «катування для носа», це означає, що каналізація засмітилася і потребує уваги!

Якими б охайними, педантичними і акуратними ми не були, проблема засмічень стосується кожного. Волосся, залишки мила, ганчірки, дрібний бруд, пісок, лушпиння, шматочки їжі і інші предмети непомітно і незалежно від нас будуть потрапляти в труби разом зі стічними водами. Тому чистка каналізації - це лише питання часу, так чи інакше її потрібно буде виробляти.

Очищення каналізації може бути плановою, профілактичного та аварійного. Головне завдання чищення - звільнення труб від бактерій, які мають всі шанси і умови для розмноження тут. Також чистка каналізації - це свого роду квиток на довгострокове життя труб. Зауважимо, є різниця між чищенням каналізації від випадку до випадку (наприклад, лише в аварійних ситуаціях) і очищенням труб регулярно. У другому випадку каналізації служать довше і клопоту завдають менше господарям житла.

Щоб фантазія не розгулялася, і уява не малювала образи нещасного чистильника у водонепроникному комбінезоні, масці і рукавичках, пояснимо, яким чином відбувається чистка каналізації.

Найпоширеніший спосіб, коли за допомогою спеціального механізму в труби подається вода під великим тиском. Цей простий, але ефективний спосіб дозволяє вимити з труб таке накопичення без будь-якої шкоди для поверхні каналізаційної системи. Така чистка лишае прохід вільним і підвищує його пропускну здатність, до того ж не пошкоджує труби, тому, що проводиться без застосування хімічних речовин. Даний спосіб чистки каналізації називається гідропневмоімпульсним.

У разі, якщо забруднені речовини ніяк не хочуть розлучатися з каналізацією, і звичайна вода не діє, до неї додають спеціальні хімічні засоби. До прочищення каналізації шляхом води додамо метод термічний. Промивання труб проводиться водою, нагрітою до 90-95 градусів за Цельсієм.

Крім того, дієвою є чистка каналізації шляхом відкачування бруду і побутових мас. Ця процедура здійснюється за допомогою особливого вакуумного насоса, вже відомий (по пилососа) принцип роботи - всмоктування твердих речовин. Можлива і ручна чистка труб за допомогою металевого троса. Застосовується в важкодоступних ділянках і вузьких трубах.

Чищенням каналізації або Прочистка канализации Винница займаються спеціальні служби, які після прибуття на місце визначать відповідний спосіб очищення. Якщо у вашому розпорядженні зовсім немає часу або просто бажання возитися з епіцентром бруду і запахів самостійно, то вищезгадані служби у зручний для вас час займуться чищенням каналізації. Звернутися до їхніх послуг можна не тільки в критичний момент, коли каналізація (немов теща або свекруха, що приїхали погостювати на пару днів), займає всі ваші думки, але і для профілактики, щоб перевірити, чи все в порядку з системою.