Як відремонтувати газову колонку?

Газові проточні водонагрівачі (колонка) дуже зручні в побуті. Вони забезпечують швидке нагрівання води за максимально короткий проміжок часу. При правильній експлуатації колонки економічні та невибагливі в роботі так як дають гарячу воду на вимогу власника.

 

Безаварійний термін служби газової колонки 10-15 років, але газова колонка технічний складний прилад потребує постійного нагляду з боку майстрів. Нехтуючи викликом майстра на щорічне обслуговування ми доводимо колонку до критичного стану, яка під час роботи може зламатися і перестати включатися. Ми як сервіс по ремонту газових колонок, в цій статті хочемо більш детально розписати несправності газових колонок та метод їх усунення.

 

Несправності газових колонок

 

Більшість газових колонок оснащуються цифровим дисплеєм, розташованим на лицьовій панелі, для відображення інформації про стан нагрівача. Раптово виникла поломка призведе до зупинки апарату, а головна плата управління виведе її код помилки.

 

Наприклад, газова колонка Bosch: A0; F1; C7; EE і багато ін. Помилки.

 

У деяких моделях користувачеві повідомляється про поломку в вигляді індикатора. В першу чергу дана інформація призначена для сервісного працівника. Вона вказує місце і характер поломки. Коли газова колонка вимкнулася і з'явилася помилка, ми рекомендуємо не намагатися самостійно ремонтувати колонку, а відразу звернутися до кваліфікованого фахівця для ремонту газовой колонки або заміни несправного вузла.

 

Усунення несправностей газової колонки

 

Перш ніж намагатися лагодити несправності газової колонки, переконайтеся, що є доступ до газових і електричних комунікацій (поміняні батарейки і відкрийте всі крани). Ми часто стикаємося з клієнтами, які скаржаться: «відкриваю кран, а колонка не запалюється», а потім викликають майстра і платять гроші як за хороший капітальний ремонт, тому що не дотримуються простіх правила експлуатації, які описані у інструкції.

 

 

Несправна мембрана газової колонки

 

1. Газова колонка не включається при відкритті крана води. Виною тому може бути як недостатній натиск води, так і технічні поломки: несправність мембрани (втрата еластичності і утворення отворів); Ручку регулювання води встановіть на самий мінімум. Через зношеність мембрани може не вистачати тиску води для включення колонки. Повертаючи ручку за годинниковою, ви зменшуєте напір і піднімаємо тиск у водяній частини - колонка може включитися;

 

Фільтр очищення води забитий сміттям і іржею, слід розібрати і промити. Фільтр встановлюється перед входом води в колонку, зазвичай у водяній арматурі. Для чищення може знадобитися допомога сантехніка або майстра по ремонту колонок;

Забита сміттям і накипом сітка змішувача крана. Відкрутіть і промийте. Спробуйте включити колонку без неї.

 

2. Колонка перегрівається і гасне (спрацьовує захисний механізм). Газові колонки безпечні. Безпека полягає в запобігання аварійної ситуації. Припустимо, нагрів води став вище допустимих значень. Висока температура створить сильний тиск усередині трубок теплообмінника. Стінки трубок мідного теплообмінника можуть не витримати такого навантаження і лопнути. Нижче ми наведемо список причин і метод діагностики, яка допоможе виявити і усунути згадану вище несправність. Для якого типу газу встановлені форсунки? (Якщо полум'я високе і червоне, скоріше за все колонка призначена для іншого типу газу.); Слабкий потік води або вода затримується в теплообміннику. (Щось заважає протоку води, слід почистити всі сполучні вузли від виходу води з колонки і до кінцевої точки роздачі води.);Велике утворення накипу всередині теплообмінника звужує прохід води, внаслідок чого вода затримується перегрівається.

 

3. Вода недостатньо гаряча або колонка погано гріє воду. Чи не достатній нагрів води може бути симптом двох причин: забита колонка і теплообмінник сажею: порвалася мембрана. Виявити причину несправності колонки просто.

Якщо колонка погано гріє воду, при цьому хороший натиск, насамперед слід подивитися яким кольором полум'я. Якщо вогонь червоно-білий і при згорянні виступає за рамки радіатора скоріше за все колонку слід почистити.

Полум'я стабільно блакитне, але горить «неохоче». Спочатку вода гаряча, потім поступово остигає і стає холодною. Для щоб збільшити нагрівання води, слід просто замінити мембрану. Газова колонка не буде гріти воду до потрібної температури, якщо тиск газу в газовій лінії не відповідає вимогам колонки. Вклинюється холодна вода в потік гарячої вода з несправного змішувача, отже, відбувається зниження температури (підмішування води). Встановили нову колонку, а вона не гріє воду? Ви переплутали шланги підключення входу і виходу води.

 

4. Газова колонка вимикається і гасне. Вимкнення газової колонки може бути як несправністю водонагрівача, так і навпаки правильною роботою апарату. Припустимо, вимикання колонки при відсутності тяги, може врятувати життя людині і гасне вона має намір під вплив роботи датчика тяги. Інша справа колонка запалюється і гасне від неякісного складання або зношених деталей, тому ми вирішили присвятити цій проблемі окремі статті з якими ви зможете ознайомитися нижче.

Якщо газова колонка вимикається стабільно після 2-3 хвилин роботи, а подальше її включення неможливо, тільки після охолодження - це ознаки вказують на проблему в вентиляційному каналі (димохід).

Якщо газова колонка вимикається відразу після включення, 2-3 секунди працює і гасне - скоріше за все несправний датчик іонізації полум'я. Також дана поломка вказує на "сіли" елементи живлення.

 

5. Удари при включенні колонки. "Міні вибух", або запуск колонки з бавовною вказує на детонацію газо-повітряної суміші в камері згоряння і це є несправність колонки. Походить від передчасного заповнення камери згоряння газом. Якщо колонка автоматична, насамперед слід звернути увагу на запальний пристрій. Ймовірно, порушена ізоляція свічки запалювання. Іскра пробиває на корпус, а не на пальник. І ще, в автоматичних газових колонках така несправність причина зносу електромагнітного клапана або сервомотора. Якщо колонка з запальним ґнотом слід його почистити, щоб збільшити язичок полум'я ".

 

6. Колонка коптить з неї падає чорна сажа. При відсутності своєчасної чистки газової колонки, полум'я основного пальника починає коптити і виділяти чорну сажу - газ горить жовтим кольором. Відбувається це через недостатнє притоку повітря. Згодом сажа «сідати» на соти радіатора тим самим створюючи перешкоду для виходу продуктів згорання. Таке тривале копчення і налипання сажі призводить до створення штучного ефекту відсутність тяги. Природно в цій ситуації система газ-контроль "вважає" потрібним аварійно вимкнути апарат. Повторне включення апарату, можливо, не раніше ніж через 5 хвилин після провітрювання приміщення.

При налипання на теплообмінник сажі ускладнюється нагрів води. Замість цього нагрівається сама сажа і як будь-який палаючий матеріал виснажує запах гару. Така несправність газової колонки найчастіше проявляється в зимовий час, коли на вулиці мінусова температура.

 

7. З колонки капає вода або тече теплообмінник. Зазвичай, така несправність колонки трапляється через нещільного з'єднання підвідних шлангів. Прокладку усуне текти. Але постійно капає вода з центру водонагрівача вказує на знос водяній частини або теплообмінника. У даній ситуації діряві деталі змінюють. Такий ремонт є дорогим, так як у вартість послуг входить вартість деталі, тому слід розглянути варіант покупки нової колонки.