Припливні електростанції. Мрії чи реальність?

Припливні електростанці ї- схема

Сьогодні хочу розповісти про цікавий проект, який почали втілювати в життя шотландські інженери і будівельники. Мова піде про екологічно чистої "альтернативної" електроенергії вироблюваної приливами океанічних вод.

Вважається, що у водах навколо Великобританії, є технічний ресурс з 29 тераватів годин (ТВт) енергії в рік прихованих в приливних течіях, з яких 11TWh знаходиться в течіях Пентленд Ферт на крайній півночі Шотландії.

Саме за цю енергію і вирішило взятися уряд і приватні компанії - постачальники електроенергії. І якщо раніше для приручення припливів будували греблі (див. Рис.), То в цьому проекті будуть використані зовні схожі, і працюють за тим же принципом як і вітряні електростанції приливні електро турбіни.

Форма лопатей і механізм нишпорення дозволяють їм самим автоматично змінювати кут на 180 градусів, коли приплив змінює напрямок течії. Відео-кліп як це працює.

Пропелери турбіни обертаються значно повільніше гвинтів морських суден, а всякі водні тварини, на думку технологів, достатньо розумні, щоб не потрапити під лопать.

Тестування окремих прототипів турбін вже велися в європейських водах, але, разові установки не могли дати зрозуміти, які додаткові проблеми можуть з'явитися при їх масовому використанні. Цей експеримент в шотландських водах повинен довести ефективність і окупність цього методу отримання "альтернативної" електроенергії. Для початку, компанія MeyGen має намір розгорнути демонстраційний масив на 6 МВт (4 шт. Х 1.5МВт турбіни) під водою і пов'язаних з ними електрокабелями конструкцій на суші.

Припливні електростанції фото

На цьому етапі Розробка та інтеграція обладнання будуть перевірені в цільової середовищі, і повинен накопичитися безцінний досвід будівництва, монтажу, експлуатації та технічного обслуговування підводних турбін електростанцій,. А також буде проведена оцінка впливу турбін на навколишнє середовище.

Припливні електростанції фото 2

Кожна турбіна в експерименті буде мати окремий кабель прокладений на 10 метрів під морським дном методом горизонтально-направленого буріння, виконувати яке буде англійська компанія VolkerInfra володіє досвідом буріння під морським дном.

Три турбіни поставить Andritz Hydro Хаммерфест ("Ах") і одна виробництва Атлантіс операції (UK) Limited ("AOUK"). Приблизний термін роботи - 25 років.

При успішні випробування на даній ділянці планується до 2020 року вийти на потужність в 398MW, а це близько 265 гідротурбін! І зрозуміло, велика роль у цьому проекті відведена методу ГНБ, тому, що планується прокласти більш як 10 000 км електрокабелю.

На хвилинку уявіть майбутнє, де не спалюють вугілля і газ, не розщеплюють атом і водень, а отримують екологічно чисту електрику використовуючи енергію приливів, а фактично кінетичну енергію обертання Землі.

карта водных мест для установки электростанции